o nás

 

Ahojte! Volám sa Maťka. Bývam vo Varíne. Chodím na gymnázium. Mám rada život. Mám rada krásy obyčajných dní.

2018-08-13 07.51.35 1.jpg

Najradšej mám úplne jednoduché chvíle. Chvíle na lúkach alebo v lese, kde tečie potok a mám staré tepláky. V jednoduchosti je krása. A zároveň sa rada dívam do umeleckého sveta.  Obdivujem pohľad iných na tento svet. Príde mi to cool. A samozrejme, rada mám aj také štýlové chvíle. Vedia potešiť moje srdce.

Milujem srnky. Srnky, sú podľa mňa, najkrajšie zvieratá. Nie len pre tú nežnosť, ktorú nosia a roznášajú všade kam prídu. Ale hlavne pre to, ako sú správne opatrné. Tak ako srnka chráni seba, ja by som si chcela chrániť srdce.

Tak teda, kým v srdci som? Malé dievčatko. Dievčatko, čo sa raduje, hra a hľadá. V mojom srdci som aj pubertiačka, čo sa učí. Učí sa na vlastných chybách. Padá a vstáva znovu. Na druhej strane som žena. Tá, ktorá túži byť čistá, zodpovedná a radostná. Žena, čo sa učí byť matkou v mnohých oblastiach. A je vo mne aj kúsok starenky, čo pije čaj a počúva. Počúva druhých.

Mám veľmi rada kávu, som Bohu vďačná za kávu. Na káve mám rada jej chuť a vôňu a zároveň mám najradšej na tom, že káva vytvára, utvrdzuje priateľstvá.

A viete čo? Rada sa starám o deti. Jednoducho ich ľúbim. Sú pre mňa povzbudením. Rada odovzdávam lásku a radosť aj pre veľké školáčky a pubertačky.

IMG_20170731_172649_055

Keď som pred skoro 3-mi rokmi zakladala blog, ani som si nevedela predstaviť, že vznikne takáto veľká komunita. Je to pre mňa obrovský dar. Ako čas plynul, blog sa menil. Rástol. A vtedy prišiel spontánny nápad na dni spolča, zavolať do blogu moje kamarátky. Dnes ich už poznáte ako skvelé autorky mnohých článkov. Volajú sa Miška a Anežka. Dali blogu nový nádych. Všimli ste si to?

Blog je moja srdcovka, rovnako ako instagram. Viem, že sociálne siete majú obrovský dosah. Mrzí ma, že sa cez ne šíria samé zle správy alebo správy, ktoré nás volajú do hriechu. Je naozaj smutné, že cez ne šíria vulgárnosti a klamstvá a zároveň sa cez sociálne siete dajú šíriť láskyplné správy, radosť a povzbudenia. Verím, že cez sociálne siete sa dá ukázať, aký je Ježiš super. Je to pre mňa priestor, kde môžem písať povzbudenia a svedectvá. Instagram je pre mňa srdcovka aj v tom, že tam môžem byť v kontakte s ľuďmi, ktorých by som v živote nemala šancu stretnúť a môžem im hovoriť aký je Boh dobrý.

Mám aj časť môjho srdca, ktorý nepozná skoro nik. Je to tá básnická časť, kde si píšem moje básne. Básne, kde sa môžem hrať zo slovami. Básne, kde sa dávam úplne celá. Básne, kde opisujem moje najtajnejšie túžby. Moje básne- nebásne.

Moja najväčšia túžba je, že chcem bojovať o rodiny. Chcem pomáhať rodinám. Boh túži vidieť naplnené rodiny.

Boh je dobrý. Aj keď sa nedarí. Aj keď je ťažko Boh je stále dobrý a verný. Som rada, že Boh je ten, ktorý Nás miluje prvý. Život je krásny. Ži. Ale daj si pozor, aby si nežil v hriechu. Raduj sa. Flp 4,4. Miluj. Miluj bezpodmienečne.

 

 

 

———-Miškaaa——-

DSC_0527.JPG

Ahojte. Ja som Miška. Obyčajné dievča s neobyčajnými snami. Snami, ktoré do môjho srdca vložil ten, ktorý je v mojom živote najdôležitejší. Ježiš! On ma naučil snívať odvážne sny. Od vtedy je moje srdce hladné po dobrodružstvách. Uzdravil ma a neustále ma uzdravuje. Diabol mi veľa vzal, ale viete čo? Otec mi dáva ešte viac!  Učí ma, čo to znamená nebyť otrokom zranení a žiť ako Jeho dcéra, na ktorú je hrdý.  Túžim celým mojím životom svedčiť o tých mega veciach čo vykonal v mojom živote. Chcem žiť život ruka v ruke s mojím priateľom Ježišom a nechať sa ním viesť v každej oblasti! On ako dobrý Otec chráni moje srdce a ja zas chcem to Jeho tešiť. Všetkými darmi, ktoré mi dal, no najmä spevom. Už viac nechcem sedieť niekde v kúte ako to bolo v minulosti. Chcem zažiariť, zažiariť Ním a priniesť na tento svet aspoň kúsok jeho svetla.

IMG_20170402_204554_046

Milujem deti  a veľmi si prajem, aby každé dieťa malo mamu a otca, úsmev na tvári, šťastné detstvo, aby nemuselo skoro dospieť. Prezradím vám jeden z mojich najväčších snov. Snívam o tom, že raz budem dobrou manželkou a mamou a spolu s mojím manželom budeme písať novú generáciu Božím perom. No nie je to môj cieľ, len cesta, na ktorú sa teraz nechávam premieňať, formovať a pripravovať mojím Otcom. Práve On  je mojím skutočným a jediným cieľom.

 

——–Anežka——–

Ahoje. Volám sa Anežka. Som žena, ktorá je hrdá na to, že je ženou. Žena, ktorá sa sama stáva svedkom toho, ako dozrieva a rastie, ako si ju Pán postupne premieňa na Jeho obraz. Som žena, ktorá sa nehanbí smiať aj keď sa to práve nehodí, žena, ktorá vie byť bláznivou a uletenou takmer stále. Pán do môjho srdca vložil mnoho túžob. A ja verím, že keď ich vložil On, stanú sa skutočosťou. A vlastne sa už aj stávajú.

DSCN7540.JPG

Milujem divadlo, milujem hudbu, milujem svoju rodinu a ľudí okolo mňa. A snažím sa stále viac a viac všetko toto odovzdávať Pánovi. Keď hrám v divadle, hrám s ním a pre neho. Keď si spievam, spievam na jeho chválu. A keď zložím pieseň, je o Ňom. Pri každom rozhovore s priateľmi sa v mojom srdci stále viac a viac rozohňuje túžba svedčiť o tom, ako Pán koná v mojom živote. Lebo to nie je žiadna rozprávka či bájka. To je ozajstný život. Plný dobrodružstva, bláznovstiev, aj pádov a vykročenia z pohodlia. Som rada, že sa s týmito dobrodružstvami môžem s vami podeliť.

Processed with VSCO with g3 preset

 

Boha nikdy celkom nepochopím, no bez neho nikdy nepochopím svet a nebudem skutočne ŽIŤ.