Čím viacej sa sýtiš, tým väčší máš hlad

Ahoj, som veľmi rada, že si prijal pozvanie urobiť rozhovor do nášho blogu. Na začiatok by som sa ťa chcela spýtať základné informácie o tebe. Povedal by si nám, odkiaľ si, koľko máš rokov, čo študuješ a aké sú tvoje záľuby ?

Ahoj, volám sa Rasťo. Mám 22 rokov, pochádzam z Topoľčian a študujem fyzioterapiu na KU v Ružomberku. Veľmi rád hrám na bicie, mám rád hudbu, filmy, knihy, pivo a dobrú kávu.

Keby si sa mal opísať jedným slovom – bolo by to?

Úprimnosť.

33757655_2453011538058165_8672993907975389184_o

Čo pre teba znamená Biblia?

Biblia pre mňa predstavuje mnoho vecí, no najmä zdroj života. Živé Božie slovo, ktorým sa potrebujem sýtiť. Je to pre mňa nadčasová kniha ukrývajúca nesmiernu múdrosť a bohatstvo.

Kedy prišiel zlom v tvojom srdci, keď si si Bibliu „obľúbil “ viac?

Neviem, či prišiel úplný zlom, skôr to bol asi taký postupný proces. Pamätám si, že som začal evanjeliami, postupne som začal čítať viac a viac a začal som si uvedomovať, že Písmo je fakt brutál kniha, ktorá oživuje môjho ducha. Dnes, keď už mám toho „načítané“ viacej, mám pocit, že mám túžbu čítať ešte viac… je to princíp fungovania vecí v Božom Kráľovstve: čím viacej sa sýtiš, tým väčší máš hlad.

Ako čítaš Písmo? A používaš plány na čítanie Biblie? Preferuješ aplikáciu Biblia alebo papierový formát?

Snažím sa vždy čítať naraz Starý aj Nový zákon. Niekedy je to len po jednej kapitole (hlavne ráno), no keď mám napr. poobede viacej času, čítam veľa. Sem tam mám vo zvyku zájsť do kaviarne na kávu a vytiahnuť si tam Písmo a študovať ho. Mám to veľmi rád… a ešte aj keď si môžem dať popritom dobrú kávu. Káva a Biblia – to je moja obľúbená kombinácia 😀 Väčšinou čítam v klasickej „papierovej“ verzii, sem tam používam aj aplikáciu Biblia ( keď niekam cestujem a nemám zrovna po ruke Písmo). Áno, čítam aj plány na čítanie, niektoré sú fakt super. Aplikácia Biblia, je podľa mňa super, fakt vydarená a veľmi užitočná. Mne osobne však vyhovuje viacej klasická papierová forma. Myslím si, že dnešná doba je dosť elektronická a pre mňa je to vzácne, keď môžem odložiť svoj smartphone a vytiahnuť knihu.

IMG-5946

Čo by si povedal človeku, čo by ti povedal : „ nečítam Písmo, lebo mu nerozumiem…“

Hmm, Písmo sa dá čítať aj ako rozprávka, no dôležité je, aby sme ho čítali srdcom. Častokrát Boh hovorí hlavne skrze Písmo a objasňuje nám veci, ktorým nechápeme. V Písme sú, samozrejme, aj ťažšie veci, ktorým človek niekedy nechápe, no sú tam častokrát aj úplne jednoduché a pritom dôležité princípy, ktorým pochopí každý človek. Dôležité je hľadať a pýtať sa. Kto hľadá, nájde. Podľa mňa nikdy ničomu na 100% nebudeme rozumieť, ale máme Ducha Svätého, ktorý nám mnohé veci vie zjaviť a vysvetliť. „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevstúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú.“ Ale nám to Boh zjavil skrze Ducha, lebo Duch skúma všetko, aj Božie hlbiny. 1 Kor 2, 9-10.

Aký verš z Písma je tvoj najobľúbenejší? A prečo?

Mám viacej obľúbených, no medzi moje najobľúbenejšie patrí verš 38-39 z listu Rimanom z 8 kapitoly. Mám ho veľmi rád, pretože hovorí o tom, že nič na svete nás nemôže odlúčiť od Božej lásky. Myslím, že často na to zabúdame a potrebujeme si to pripomínať.

Viem, že máš určite mnoho svedectiev o Biblii. Máš aj také, s ktorým by si sa chcel s nami podeliť?

Je ich mnoho. Najviac ma asi teší, keď mi ľudia napíšu na IG ako ich niektorý z mojich príspevkov inšpiroval alebo povzbudil. Raz ma veľmi potešilo, ako mi napísal jeden chalan, ktorý prežíval asi nejaké trápenie, že ho povzbudil môj príspevok o blahoslavenstvách, v ktorom som spomínal „ blahoslavených plačúcich, ktorí budú potešení“.

IMG_8191

Predstav si situáciu. Dostal si sa na konferenciu hejterov Biblie. Oni ťa pozvali, ale to pozvanie má veľmi dôležitú úlohu. Chcú dať Biblii poslednú šancu, a tak ťa pozvali, aby si im povedal o sv. Písme. O čom by si im povedal? Ako by si ich pozval aby čítali Písmo ?

Haha, to by asi nebolo o mne, ale o spolupráci s Duchom Svätým 😀 …Asi by to bolo o tom, že by som im úprimne povedal, čo pre mňa písmo znamená a čo prináša do môjho života. A že to môžu zažívať aj oni. A nech dajú tomu šancu. („Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán..“  Ž 34,9 )

Patrí podľa teba ananás na pizzu?

Nie, nemám rád Hawai pizzu.

Horalka je podľa teba keksík, doboška alebo napolitánka?

Po mojom keksík.

36818338_2536131673079484_570900474757120000_o

Maťka

foto : Mária Badinská

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: