Sloboda

 

Keď som bola mladšia, často ma napĺňal pocit neslobody. Neustále som si sťažovala na všetky povinnosti, nevyhnutnosti, zásady, problémy a zákazy mysliac si, že oni sú dôvodom mojich skľúčených pocitov. Rodičom som vyčítala, že ma nepúšťajú všade kde chcem ísť a že nemôžem byť aj po nociach vonku. Nadávala som na školu, v ktorej som musela byť z donútenia ako vo väzení… Skrátka všetko bolo proti mne, celý svet ma nútil robiť čo som nechcela a nerobiť čo som chcela a bol to pe mňa obrovský problém. Toto som pokladala za jasné dôvody mojej skľúčenosti.
Takže, čo by vtedy pre mňa znamenala sloboda? Asi to, že si môžem chodiť kde chcem a kedy chcem a že nemusím nič, len zomrieť. Dnes ale slobodu beriem celkom inak.

IMG_20180604_152810-2

Všetko sa zmenilo asi pred rokom a pol, keď som zažila s Pánom veľmi krásny čas. Bola som na víkendovke z PKT (duchovná formácia príď kráľovstvo tvoje) a po mnohých vyučovaniach sme mali víkend plný Ducha Svätého. Vtedy som sa zriekla všetkých zlých vecí ktoré ma ťažili a znovu som odpustila všetkým ľuďom ktorí mi nejak ublížili. Pozvala som Pána do svojho srdca, nech ho premieňa na svoj obraz. A Pán sa mi začal ukazovať v novom svetle. Začal ma totiž volať do šialených vecí. Ísť za neznámym človekom a povedať mu niečo celkom odveci… Vstať ráno o piatej a ísť sa modliť, alebo si dať rande s Bohom pri rannom behu… A mnoho ďalších vecí. Boli to v podstate divné maličkosti, ktoré mi ale celkom jasne vytvorili obraz o tom, čo sloboda je. Teraz sa budem snažiť mudrovať, ak nebudete súhlasiť, nenahnevám sa 😀

Od spomínaných čias až do teraz si myslím že som slobodná vtedy, keď počúvam Boha, podriaďujem sa jeho vôli a robím, čo chce On.

Anežka ty si čudná. Ako môžeš byť slobodná, keď ti ktosi rozkazuje?

IMG_20180604_154119 (1)

Keby mi rozkazoval nejaký človek, bola by to blbosť. Lenže mňa len nabáda Boh aby som robila to, čo je pre mňa v správnom čase najlepšie. On nás pozná dokonale a vie do bodky aký sme. Vie aj, čo potrebujeme. Keď moje srdce prahne po modlitbe a som už celá nervózna a roztržitá, Pán ma volá „poď sa modliť, poď sa so mnou porozprávať.“ A ja nemusím. Ale keď idem, napĺňa ma pocit slobody, ktorý nevyprchá. Keď moje srdce s Pánom túži po drobnostiach ako ísť si zabehať, ísť na túru, prejsť sa sama, alebo sa zavrieť v izbe v tichu, opäť to nemusím urobiť. Ale je to pre mňa to najslobodnejšie a najlepšie. Lebo sa potrebujem nadýchať čerstvého vzduchu. Lebo sa potrebujem hýbať. Lebo si potrebujem vyčistiť hlavu. Lebo potrebujem oddych a kľud. Lebo… Neviem prečo všetko, ale Boh vie.

IMG_20180604_152602-2

Odkedy sa snažím robiť to, čo po mne chce Boh, sloboda je pre mňa každodennou samozrejmosťou, ktorú si užívam. A aj keď sa nedejú veci ako by som chcela, aj keď sa mi nepodarí ísť na akciu po ktorej som túžila, dostať sa na školu na ktorú som sa chcela dostať celé roky, mať frajera ktorého som chcela, byť tam a hentam, byť takaá a taká, mať toto a tamto… Aj tak som slobodná. Lebo ak tie veci nemám, znamená to, že to tak má byť a že to je pre mňa najlepšie.

Žime teda prítomný okamih a hľadajme slobodu v maličkostiach, ktoré sú podľa Božej vôle. On pozná naše srdcia a vie skutočne po čom túžime. Nebojme sa byť slobodní počúvaním Boha. Neunikajme z reality pitím, drogami, vymyslenými predstavami, blbosťami a úletmi, ktoré nám dávajú falošný pocit slobody. Príjmime realitu a buďme slobodní naozaj.

 

 

Najumeleckejšia fotka na záver 😀 :

IMG_20180604_153256-2

Anežka

Foto: Andrej Sňahničan

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: