Identita víťaza

Identita je to, že kým som, napr. som žena, tak by som mala mať identitu ženy. Ale je to naozaj tak? Správam sa ako žena? Je to v mojom živote tak naozaj?  Keď máš identitu, tak si to Ty, ale podstatné je, že vieš o tom, že si to naozaj Ty. Ty a Tvoja identita by mali byť nerozlučná dvojka a je to jedno, či si v škole, vonku, na ihriskui282600889621215563._szw1280h1280_, v kostole alebo aj na internete. Niektoré identity sú dané, ale iné si môžeme vybrať my (zas nemôžeme to meniť, že som muž a chcem si vybrať identitu ženy, to nie, nie, nie ….tie ktoré sú dané, už nie sú na výber). No keď si ju vyberieme, musíme sa o ňu starať, identita je ako kvet. Tvoja identita vyzerá presne tak, ako sa o ňu staráš. Keď dávaš kvietku vodu, svetlo, správnu hlinu a teplo, vyrastie s neho kvet, ktorý teší ostatných svojou nádherou a pritom všetkom ešte aj vonia, ale ak na kvet zabudneš, zhynie, osuší sa.
Už si niekedy videl/a osušený kvietok? Aké si mal/a pocity? No radosť Ti to neprinieslo, však? Presne taká je aj naša identita, napr. si žena a Tvoja chcená identita je byť Božia princezná. Staráš sa o to a urobíš všetko preto, aby Tvoja identita bola Božia princezná, napríklad čítaš viac Bibliu, možno viac času tráviš s Bohom alebo pomáhaš viac druhým alebo dávaš slová uistenia ostaným, dávaš lásku, radosť alebo úsmev. ,,Pracuj ” na svojej identite, nemôžem Ti napísať správny postup, lebo sme každý iný. Návod na Tvoju identitu má Boh vrytý v srdci, je uchránený jedine pre Teba. No keď sa staráš o svoju identitu, doslova rastieš do krásy a ešte to aj vonia, keď niečo pekne vonia, ľudia prídu bližšie. A keď Ty voniaš Bohom, vlastne priťahuješ ľudí k Bohu (ale o tom potom, v ďalšom blogu). Ale keď sa o svoju identitu nestaráš, hynieš s ňou. A vieš čo prinášaš ľudom?? To čo zhynutá rastlina. Smútok. A z Tvojej identity sa stáva identita porazeného, si smutný, stále sa dívaš dole, riešiš čo ešte nemáš, kde si zlyhal, príde svetlo a Ty máš šancu sa ho uchytiť hore, ale ty sa vŕtaš v tých starých veciach a rozlámané putá strachu znova spájaš, topíš sa a či chceš či nechceš, umiera aj Tvoja základná identita. Nevieš si dať rady, Boh je v tej chvíli niečím mŕtvym pre Teba. A vieš ako ho to zraňuje? Zrazu si to uvedomíš a zistíš, že si hrozný/á a zbytočne sa ponižuješ. Neponižuj sa na identitu poníženého. Vieš, už niekto sa za Teba ponížil, ale vyhral a tak ty to už nemusíš. Uponížil sa, stal sa poslušným až na smrť, až na smrť na kríži Flp 2,8. Už je všetko pripravené na Tvoj rast a zas a znova neboj sa padnúť.

Ako sa dostať z identity porazeného?

Jednoducho. Boh Ti každý deň ponúka nové a nové možnosti. Je len na Tebe či to prijmeš alebo nie, stále je to Tvoja sloboda. Ak chceš ostať v identity porazeného, tak prosím, v slobode. No dovoľ mi povedať, že na konci je smrť. Ak máš pocit, že si s identitou porazeného (ďalej len IP), prehral si len na začiatku. Predstav si keby Ježiš si povedal, že prehral, možno by ku krížu ani nedošiel. IP môžeme pomenovať ako smrť bez nádeje, ale  Boh má pre nás viac ako napr. Identitu víťaza (ďalej len IV).

Identita víťaza začína tam, kde sa len pre ňu rozhodneš a končí tam, kde sa o ňu prestaneš starať.  Aby si mohol/a žiť v IV musíš byť úplne odovzdaný Bohu. Neboj sa, aj 3 razy za deň odovzdať Bohu, nespravíš nič zlé. A pripomínaj si to pred každým skutkom, čo ideš spraviť: ,,Ja patrím Ježišovi!” S týmto slovom na perách sa Ti bude ťažko ohovárať, odpisovať, klamať a ľahko robiť dobro. Keď vieš komu patríš, IV prichádza sama, len ona je dobrovoľná a tak je čas sa znova prihlásiť k nej. Je to na Tebe čo chceš a čo si vyberieš, tak Ti prajem nech je to správne rozhodnutie.

Pamätaj Tvoja identita má veľkú silu, dokáže človeka podržať, posunúť,  pomôcť, ale aj zničiť, znehodnotiť, ponížiť

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: