Cítite to?

Ja rozhodne áno!
Pred pár rokmi som si začala uvedomovať, že už žijem s Bohom naplno (aspoň je to moja túžba tak žiť), nemusím si vyberať medzi zlým, horším alebo celkom na pohľad dobrým. Pretože som prijala túto identitu, môžem sa rozhodovať medzi dobrým a lepším. Mnoho ľudí, preto akoby „zanedbali“ dobré a vrhlo sa s chuťou do toho lepšieho. A výsledok?
Z krčiem sa stávajú Božie domy, na miestach kde bol plač, smútok, dnes zaznieva chvála, čoraz viac ľudí sa obracia k Pánovi, miesta kde sa stretávame, už nestačia kapacitne…Cítite to? ….Mŕtve mestá a dediny sa prebúdzajú k životu a chvália Pána, smutní sa stávajú šťastnými, sklamaní sa stávajú potešením, stratení pomáhajú nájsť iných, slepí vidia a hluchí počujú, hladní jedia a smädní pijú …toto sa nedá nevšimnúť….v každom kútiku na Slovensku už bije srdce, zapálení pre Ježiša, vynikajú v každej oblasti života, stávajú sa šéfmi veľkých firiem, sú zástupcami skoro v každej oblasti a sú aj v parlamente, menia ľuďom atmosféru všade, kde prídu, malými skutkami menia svet….už to nie je pár ľudí ale stále zväčšujúca armáda, ktorá má jasný cieľ, ten cieľ sa zhoduje z pôvodným plánom nášho Kráľa, temnota nie je nič, čo ich zráža na kolená…sú taký silní, že temnotu zmenia na svetlo lusknutím prsta…neboja sa byť slabými, lebo vidia ako koná mocne Pán, neboja sa zlyhať, lebo sú si istí, že Boh je ich záchranca, nevidia ľudí ako stádo, ale vnímajú jednotlivcov, prijímajú každého a majú radi ľudí, sú im v každej situácii nápomocní….
Toto sa nemôže diať len tak, pre nič za nič. Boh má s týmto plán a toto všetko je len úvod do toho celého, stále sme na začiatku. Ak toto je len začiatok, viete si predstaviť ako to bude pokračovať? Na tomto Bohu záleží a priznáva sa za to…viete si predstaviť aký bude nový level ? i282600889622281800._szw1280h1280_.jpg
Myslím si, že každý už počul prirovnanie, že náš život je ako vrchol, vyjdem na jeden a tam uvidím ďalší a vyšší, tak musím zísť  dole, aby som zas mohla prísť na vrchol. A je to pravda, raz sa nám akoby viac darilo a lepšie žilo a inokedy sú aj najmenšie úlohy veľkou prekážkou.
Trošku na uvažovanie: Keď teraz sa nám akoby “darí vo viere” (je to v úvodzovkách, dúfam, že ste to pochopili), čo ak prídeme na vrchol a budeme musieť spadnúť. Ako spravíme, aby sme sa nerozhádali aby nepadli lepšie veci, len tak?
Jednoducho. Mám to iba jedno slovo JEDNOTA.
Jednota v ktorej vládne odpustenie, radosť s rozdielnosti, pokoj a prijatie…vládne tam BOH.
Na začiatku všetkého o čom som písala vyššie, bol Boh a snaha o jednotu. Jednota je odpoveď na mnohé otázky, no sama je otázkou.
Pozývam Ťa, buď tvorcom jednoty.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: